Erdoğan'dan Biden'e Ermeni Soykırımı Tepkisi

Erdoğan'dan Biden'e Ermeni Soykırımı Tepkisi
Erdoğan'dan Biden'e Ermeni Soykırımı Tepkisi... Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını soykırım olarak tanımlamasına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "ABD Başkanı mesnetsiz ve haksız ifadeler kullanmıştır" dedi.

Son dakika haberi: Türkiye'nin merakla beklediği yeni kararların alınacağı kabine toplantısı sona erdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 
 
Zehra Zümrüt Selçuk ve Ruhsar Pekcan hakkında sosyal medyada yürütülen linç kampanyasını kınıyorum.
 
KIBRIS'TA SON DURUM
 
Kıbrıs'ı çözümsüzlüğe mahkum etmek isteyen, Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimizi ambargolarla yıldırmaya çalışan zihniyete müsamaha göstermeyeceğiz. 
 
BIDEN'IN 'SOYKIRIM' AÇIKLAMASI
 
Son iki asırda en büyük sivil can kayıpları ve buna bağlı nüfus hareketleri Osmanlı coğrafyasında olmuştur. ABD Başkanı mesnetsiz ve haksız ifadeler kullandı.
 
Millet olarak bugüne kadar kendi acılarımızı istismar aracı haline getirmeye çalışmadık. 
 
Ermeni çeteleri Türk ordusuyla veya şehirlerini koruyan milisleriyle çatışmamış, savunmasız insanları katletmiştir.
 
Ben belgelerle konuşuyorum. Biden neyle konuşuyor bilmiyorum. Arşivlerimizde bir milyonun üzerinde belge var. Osmanlı'nın Ermeni nüfusu yer değiştirme işlemi sırasında hayatını kaybedenlerin sayısı 150 bini ancak bulmaktadır.
 
Ülkemizde Ermenilerin katlettiği Türklere ait pek çok toplu mezar vardır ama Ermenilere ait olana rastlayamazsınız.